Sort by

Spencer Sharpe has logged 96 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Emancipation

Emancipation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Boon

Boon

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Notorious

Notorious

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
30
Race

Race

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
What Bitch?

What Bitch?

2020
×
Edit this entry  
28
The Gentlemen

The Gentlemen

2020
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
28
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Funeral in Berlin

Funeral in Berlin

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Soccer Football Movie

The Soccer Football Movie

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Avatar

Avatar

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beast

Beast

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★½
Edit this entry  
28
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Forgive Us Our Trespasses

Forgive Us Our Trespasses

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Edge of the World

Edge of the World

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Freshman

The Freshman

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mank

Mank

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Travelin' Band: Creedence Clearwater Revival at the Royal Albert Hall

Travelin' Band: Creedence Clearwater Revival at the Royal Albert Hall

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Go for Broke!

Go for Broke!

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★
Edit this entry  
14
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
09
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
South Park the Streaming Wars

South Park the Streaming Wars

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry