• What Is a Woman?

    ½

  • Avatar: The Way of Water

  • Lightyear

    ★★

  • Hustle

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Men

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Memory

    ★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • RRR

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Dog

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★

  • The Outfit

    ★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • The Battle at Lake Changjin II

    ★★½

  • Moonfall

    ★★½

  • You Won't Be Alone

    ★½

  • Fresh

    ★½

  • The Heike Story

  • Scream

    ★★

  • The King's Daughter

  • The 355

    ½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • House of Gucci

    ★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★

  • Railway Heroes

    ★★

  • The White Moon

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ½

  • Encanto

    ★★

  • Eternals

    ★½

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ½

  • Antlers

    ★½

  • The Rescue

    ★★★

  • The Addams Family 2

    ½

  • The Battle at Lake Changjin

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • Benediction

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Copshop

    ★½

  • Halloween Kills

  • The Alpinist

    ★★½