• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Project Space 13

    ★½

  • Single All the Way

    ★★

  • A Boy Called Christmas

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Life of Crime: 1984-2020

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Pig

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • In the Heights

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

  • Mortal Kombat

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • kid 90

    ★★★★

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

    ½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Tom & Jerry

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★★½

  • Cryptozoo

    ★★★

  • Breaking News in Yuba County

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • It's a Sin

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Locked Down

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Moments Like This Never Last

    ★★★★★

  • Holidate

  • The Undoing

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Bruised

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Human Voice

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ½

  • Tenet

    ★★½

  • Class Action Park

    ★★½

  • Summer of 85

    ★★★★

  • Irresistible

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • TFW No GF

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★