Asadullah has logged 22 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Birdboy: The Forgotten Children

Birdboy: The Forgotten Children

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Rover

The Rover

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry