Sort by

Spacetofu has logged 61 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sorcerer's Apprentice

The Sorcerer's Apprentice

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Seventh Son

Seventh Son

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Riddick

Riddick

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Gamer

Gamer

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry