Sort by
  • Family Switch

    ★½

  • The Killer

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • The Flash

    ★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Strange World

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Frozen II

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ½

  • Guns Akimbo

    ½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ½

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Tolkien

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Silence

    ½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Svaha: The Sixth Finger

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★