Sort by

Sabine has logged 47 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spirit Untamed

Spirit Untamed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

Beyond Infinity: Buzz and the Journey to Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Line Goes Up: The Problem With NFTs

Line Goes Up: The Problem With NFTs

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
X-Men

X-Men

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Morbius

Morbius

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WWE Hell in a Cell 2022

WWE Hell in a Cell 2022

2022
×
Edit this entry  
04
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★½
Read the review Edit this entry