toria has logged 234 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Bungo Stray Dogs: Dead Apple

Bungo Stray Dogs: Dead Apple

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Bloom Into You

Bloom Into You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★½
Edit this entry  
09
Whale Rider

Whale Rider

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★
Edit this entry  
26
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Yuri!!! on Ice

Yuri!!! on Ice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Lodgers

The Lodgers

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tetris

Tetris

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Tully

Tully

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
30
We Are the Best!

We Are the Best!

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry