• Encanto

    ★★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Greenland

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Becoming

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Kapaemahu

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • Brahms: The Boy II

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

    ★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ½

  • The Turning

    ½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Lady and the Tramp

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

  • Mnemophrenia

    ★★★

  • 21 Bridges

  • Eli

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Greenlight

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Tall Girl

    ½

  • Lucy in the Sky

    ★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★½