Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Antrum

Antrum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don’t Leave Home

Don’t Leave Home

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Office Killer

Office Killer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lost Voyage

Lost Voyage

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Q

Q

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pooka!

Pooka!

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
2036 Origin Unknown

2036 Origin Unknown

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Mara

Mara

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Why Hide?

Why Hide?

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Slice

Slice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Terrified

Terrified

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Apostle

Apostle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malevolent

Malevolent

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stephanie

Stephanie

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
The Lodgers

The Lodgers

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Winchester

Winchester

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghostland

Ghostland

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bright

Bright

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Darkness Rising

Darkness Rising

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry