Ryan James has logged 19 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mune: Guardian of the Moon

Mune: Guardian of the Moon

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Man Who Would Be Polka King

The Man Who Would Be Polka King

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Salt and Fire

Salt and Fire

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Vault

The Vault

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Furry Vengeance

Furry Vengeance

2010
×
Read the review Edit this entry