• Cats

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Widows

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★½

  • Game Night

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Happy Family

    ½

  • Fred Armisen: Standup for Drummers

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Peter Rabbit

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • American Animals

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • El Camino Christmas

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Ferdinand

    ★★

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Voyeur

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • My Little Pony: The Movie

    ★★★

  • Jerry Before Seinfeld

    ★★★★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★½

  • The Vault

    ★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Treasure Hounds

    ★★

  • What Happened to Monday

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • It Comes at Night

  • Blurred Lines: Inside the Art World

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Smurfs: The Lost Village

    ★★

  • The Boss Baby

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • The Other Side of Hope

  • T2 Trainspotting

    ★★★½

  • Girlfriend's Day

  • Brigsby Bear

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★★