Beau has logged 21 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Ladykillers

The Ladykillers

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saxon: Heavy Metal Thunder The Movie

Saxon: Heavy Metal Thunder The Movie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Them!

Them!

1954
×
★★½
Edit this entry  
20
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Possession

Possession

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Top Gun

Top Gun

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★½
Edit this entry  
07
Tremors

Tremors

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Captains

The Captains

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Achilles

Achilles

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Strange Days

Strange Days

1995
×
Read the review Edit this entry  
01
Superstar: The Karen Carpenter Story

Superstar: The Karen Carpenter Story

1988
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Last Starfighter

The Last Starfighter

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry