Sort by

josh has logged 658 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Creepshow Holiday Special

A Creepshow Holiday Special

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Monster High: Ghouls Rule

Monster High: Ghouls Rule

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Psycho

Psycho

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elvira's Haunted Hills

Elvira's Haunted Hills

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Room for Rent

Room for Rent

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Read prior review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Skyfire

Skyfire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I've Been Afraid

I've Been Afraid

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Turning

The Turning

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Smiley Face Killers

Smiley Face Killers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dark Tide

Dark Tide

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Into the Blue

Into the Blue

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Welcome to Willits

Welcome to Willits

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Secrets of My Stepdaughter

Secrets of My Stepdaughter

2017
×
Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Prom Night

Prom Night

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Roll Red Roll

Roll Red Roll

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Mariah Carey: Butterfly World Tour - Live at Tokyo Dome

Mariah Carey: Butterfly World Tour - Live at Tokyo Dome

1998
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mariah Carey: The Live Debut

Mariah Carey: The Live Debut

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mariah Carey: The Adventures Of Mimi

Mariah Carey: The Adventures Of Mimi

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
Janet Jackson: The Velvet Rope Tour

Janet Jackson: The Velvet Rope Tour

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mariah Carey: MTV Unplugged

Mariah Carey: MTV Unplugged

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry