Sort by

soupydoupyy has logged 232 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Prancer

Prancer

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prancer

Prancer

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Christmas in a Day

Christmas in a Day

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Golden Winter

Golden Winter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Very Brady Christmas

A Very Brady Christmas

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elf: Buddy's Musical Christmas

Elf: Buddy's Musical Christmas

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joe Rogan: Strange Times

Joe Rogan: Strange Times

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tales from the Hood 2

Tales from the Hood 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shivers

Shivers

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frankenstein

Frankenstein

1910
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beyond the Gates

Beyond the Gates

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry