• Bullet Train

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Persuasion

    ★★★

  • Spiderhead

  • Elvis

    ★★★

  • A Perfect Pairing

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • A Jaula

    ★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • The King's Man

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • The Hating Game

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Diana: The Musical

    ★½

  • Controlling Britney Spears

    ★★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • The Guilty

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Procession

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

    ★★★

  • Ascension

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Us Again

  • Moxie

    ★★★