Sort by

Soumajit has logged 15 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Love

Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Drishyam 2

Drishyam 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drishyam

Drishyam

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sator

Sator

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Beginning

Beginning

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry