Sort by
  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★

  • Khufiya

    ★★★½

  • Jaane Jaan

    ★★★½

  • When Evil Lurks

    ★★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★★

  • Jawan

    ★★★★★

  • El Conde

  • Cobweb

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Insidious: The Red Door

    ★★

  • The Boogeyman

    ★★★

  • Ponniyin Selvan: Part II

    ★★★★½

  • The Pope's Exorcist

    ★★★★½

  • Dasara

    ★★★

  • Renfield

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★★★

  • Mrs. Chatterjee Vs Norway

    ★★½

  • Tu Jhoothi Main Makkaar

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Horror in the High Desert 2: Minerva

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

    ★★

  • Pathaan

    ★★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★★

  • Kaberi Antardhan

    ★★★★

  • Missing

    ★★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Bhediya

    ★★★

  • Suzume

    ★★★★

  • The Murmuring

    ★★★★½

  • The Viewing

    ★★★★★

  • Dreams in the Witch House

    ★★

  • Pickman's Model

    ★★★½

  • The Outside

    ★★★★

  • The Autopsy

    ★★★★★

  • Graveyard Rats

    ★★★★½

  • Lot 36

    ★★★

  • Ballabhpurer Roopkotha

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Kantara

    ★★★★★

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★★

  • Chup

    ★★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Sick

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Sisu

    ★★★

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★

  • Argentina, 1985

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Cobra

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Lokkhi Chhele

    ★★★★★

  • Laal Singh Chaddha

    ★★½

  • Prey

    ★★★★½

  • Vikrant Rona

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★½

  • Skinamarink

    ★★★★★

  • One Piece Film Red

    ★★★

  • Shamshera

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★