• A Boy Called Christmas

  • House of Gucci

  • Cruella

  • Coming 2 America

  • Raya and the Last Dragon

  • Hi, Mom

  • Just Another Christmas

  • The Croods: A New Age

  • Soul

  • Shiva Baby

  • Trolls World Tour

  • Onward

  • Palm Springs

  • The Social Dilemma

  • Frozen II

  • Maria do Caritó

  • The Platform

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • Hair Love

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Someone Great

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Five Feet Apart

  • Juanita

  • Captain Marvel

  • Waiting for the Carnival

    ★★★★½

  • Marighella

  • Minha Fama de Mau

  • O Barato de Iacanga

  • Shooting the Mafia

  • The Edge of Democracy

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

  • Roma

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Flavors of Youth

    ★★★★

  • Lust Stories

    ★★★½

  • Burning

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

  • Behind the Curve

  • Us and Them

    ★★★★½

  • Bao

  • I Am Not an Easy Man

  • Period. End of Sentence.

  • Little Forest

  • Irreplaceable You

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

  • Loveling

  • I'm Not Crazy!

    ★★★

  • Dona Flor e Seus Dois Maridos

  • Coco

    ★★★★★

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★★★

  • I, Tonya

  • mother!

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Family I Had

  • The Boss Baby

    ★★★★

  • Beach Rats

  • Get Out