Sort by

Craig has logged 141 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Edit this entry  
02
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
01
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Heights

Pacific Heights

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
Downhill

Downhill

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry