• Jerry & Marge Go Large

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Father of the Bride

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Senior Year

  • Candy

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Weekend Getaway

    ★★

  • The Offer

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★

  • RRR

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★½

  • Better Nate Than Ever

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • The Last Days of Ptolemy Grey

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Weekend Away

    ★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Inventing Anna

    ★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★

  • Suspicion

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★

  • The House

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Carole King & James Taylor: Just Call Out My Name

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • The Super Bob Einstein Movie

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • The Girl Before

    ★★★

  • Station Eleven

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • Mr. Saturday Night

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Dopesick

    ★★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Come From Away

    ★★½

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★