Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Plane

Plane

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tetris

Tetris

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Man from Toronto

The Man from Toronto

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Space Apart

A Space Apart

×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Morbius

Morbius

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Friday After Next

Friday After Next

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Next Friday

Next Friday

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Watch

The Watch

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry