Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Bros

    ★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • Blonde

  • Pearl

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Not Okay

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★½

  • Persuasion

    ★★½

  • Father of the Bride

    ★★

  • Elvis

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • Along for the Ride

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Deep Water

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Anonymous Club

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Innocents

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★

  • All My Friends Hate Me

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside