• The Thing

    ★★★★

  • Gattaca

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Event Horizon

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Osmosis Jones

    ★★½

  • Saw IV

  • Spirited Away

    ★★★★

  • Troll 2

  • Hobgoblins

  • Saw III

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Saw II

  • Saw

    ★½

  • One Hundred and One Dalmatians

    ★★★★

  • My Cousin Vinny

    ★★★★½