Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mercy Black

Mercy Black

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Call

The Call

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nun

The Nun

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fractured

Fractured

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Babysitter's Nightmare

Babysitter's Nightmare

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Prodigy

The Prodigy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Leap Year

Leap Year

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tea with Mussolini

Tea with Mussolini

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Leprechaun: Origins

Leprechaun: Origins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Once

Once

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry