• Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Werewolves Within

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Nobody

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Mank

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★★★

  • Spenser Confidential

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Boys State

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Vice

    ★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ½

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Last Flag Flying

    ★★★½