Sort by
  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★½

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Elvis

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Kiss the Ground

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Extinction: The Facts

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • A Parks and Recreation Special