• Our Father

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★★★

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • The Northman

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • Sleepwalker

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Crime Scene: The Times Square Killer

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • VOIR

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Time Thief

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • Miette

  • La contemplation du mystère

  • Antlers

    ★★★

  • V/H/S/94

  • Silent Night

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Don't Breathe 2

  • No Title

    ★★★½

  • Brain Freeze

  • BLACKPINK: The Movie

  • Old

    ★★★

  • Titane

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

  • Black Widow

    ★★★

  • In the Soil

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • Ultrasound

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Goodnight Darling

  • The Pursuit of Love

    ★★★

  • Cliff Walkers

    ★★★½

  • The Visitor

  • Therefore, Socrates is Mortal

  • The Journey

  • The Feast

  • Social Hygiene

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • BLACKPINK: The Show

  • Passing

    ★★★½

  • A Glitch in the Matrix

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

    ★★★★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★

  • What Would Sophia Loren Do?

  • Operation Carcajou

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • A Recipe for Seduction

    ★½

  • A Visitor

  • The Midnight Sky

    ★★½