Sort by

Sophie has logged 130 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jack Whitehall: Gets Around

Jack Whitehall: Gets Around

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kevin Hart: What Now?

Kevin Hart: What Now?

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
This Christmas

This Christmas

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Russell Brand: Re:Birth

Russell Brand: Re:Birth

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Edit this entry  
23
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Think Like a Man

Think Like a Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Almost Christmas

Almost Christmas

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
Edit this entry  
01
Jack Goes Home

Jack Goes Home

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Perfect Storm

The Perfect Storm

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry