Sort by

sophie has logged 35 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Edit this entry  
28
True Things

True Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Duke

The Duke

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The American President

The American President

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★½
Edit this entry  
19
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Red Lights

Red Lights

2012
×
Edit this entry  
18
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Report

The Report

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★
Edit this entry  
12
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★½
Edit this entry  
07
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Howards End

Howards End

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★½
Edit this entry  
01
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry