Sort by

sophie has logged 26 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★★
Edit this entry  
29
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Life As We Know It

Life As We Know It

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★½
Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
When in Rome

When in Rome

2010
×
★★
Edit this entry  
16
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Edit this entry  
04
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry