Sort by

-`, sophia ,’- has logged 101 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Detention

Detention

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Speak

Speak

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
Read the review Edit this entry  
21
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gentlemen Broncos

Gentlemen Broncos

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Walk of Shame

Walk of Shame

2014
×
★★
Read other review Edit this entry  
01
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
11
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
Read the review Edit this entry  
03
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Happiness

Happiness

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Storytelling

Storytelling

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Kids

Good Kids

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry