Sort by

☆ sophie ☆ has logged 13 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
And So It Goes

And So It Goes

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Edit this entry  
08
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Taylor Tomlinson: Look at You

Taylor Tomlinson: Look at You

2022
×
Read the review Edit this entry