Sort by

☆ sophie ☆ has logged 108 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
My Big Fat Greek Wedding 3

My Big Fat Greek Wedding 3

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Take Care of Maya

Take Care of Maya

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Luck of the Irish

The Luck of the Irish

2001
×
Read the review Edit this entry  
16
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
About Fate

About Fate

2022
×
★★
Edit this entry  
15
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shortcomings

Shortcomings

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read the review Edit this entry  
02
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★
Edit this entry  
02
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Flash

The Flash

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shiny Happy People: Duggar Family Secrets

Shiny Happy People: Duggar Family Secrets

2023
×
Read the review Edit this entry