• Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • The Gray Man

    ★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Persuasion

    ★★½

  • Spiderhead

    ★★★

  • Vengeance

    ★★½

  • Lightyear

    ★★

  • Ms. Marvel

  • Jennifer Lopez: Halftime

    ★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Elvis

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Men

    ★½

  • Conversations with Friends

  • Firestarter

  • Our Father

    ★½

  • Senior Year

  • The Staircase

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Under the Banner of Heaven

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

  • Morbius

    ½

  • The Girl from Plainville

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Bubble

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Moonshot

    ★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • I Love My Dad

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★½

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

  • The Adam Project

    ★★

  • The Dropout

  • The Weekend Away

    ★½

  • No Exit

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Dog

    ★★

  • The Outfit

    ★★½

  • The Sky Is Everywhere

    ★½

  • Uncharted

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Marry Me

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Master

    ★★½

  • Redeeming Love

    ★½

  • Emergency

    ★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Station Eleven

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½