• The Last Picture Show

    ★★★

  • Official Secrets

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Yentl

    ★★★

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★½

  • Elephant

    ★½

  • Somewhere

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Invasion of the Body Snatchers

    ★★★★

  • Blazing Saddles

    ★★★½

  • Gravity

    ★★½

  • Bound

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Vera Drake

    ★★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★½

  • Supernova

    ★★★★½