• Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Kinky Boots: The Musical

    ★★★★

  • Anna

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • National Theatre Live: A Midsummer Night's Dream

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Years and Years

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Wine Country

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Plus One

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • After

  • Fosse/Verdon

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Leaving Neverland

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Isn't It Romantic

  • Top End Wedding

    ★★★½

  • Official Secrets

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Luce

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • Late Night

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Rami Malek: Becoming Freddie

  • Brexit: The Uncivil War

  • Glass

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Les Misérables

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • The Guy Who Didn't Like Musicals

  • The Long Song

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½