• Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Capone

    ★½

  • Hollywood

    ★★½

  • Normal People

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Mrs. America

  • Quiz

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • His House

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Dracula

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • A Guide to Second Date Sex

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Sanditon

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • The Red Sea Diving Resort

  • Ready or Not

    ★★★★