• Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Run

    ★★½

  • Sightless

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Midsommar

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Mother's Day

    ★★½

  • Inside Out

    ★★½

  • Tomorrowland

    ★★★★

  • Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • The Avengers

    ★★★

  • The Lorax

    ★★★★

  • Wanderlust

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Thor

    ★★

  • Just Go with It

    ★★★★½

  • Tangled

    ★★★★

  • Inception

    ★★★

  • The Switch

    ★★★½

  • Iron Man 2

    ★★★

  • Love Happens

    ★★★★

  • Princess Protection Program

    ★★★★

  • Up

    ★★★★

  • High School Musical 3: Senior Year

    ★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★

  • Camp Rock

    ★★★

  • Iron Man

    ★★★★

  • Friends with Money

    ½

  • High School Musical

    ★★★★

  • Rumor Has It...

    ★★★★

  • The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

    ★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★½

  • Bruce Almighty

    ★★★½

  • Daddy Day Care

    ★★★½

  • Catch Me If You Can

    ★★★½

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★

  • The Good Girl

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★½

  • Office Space

    ★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • The Object of My Affection

    ★★★★★

  • Titanic

    ★★★★

  • Twister

    ★★½

  • Clueless

    ★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★½

  • Back to the Future

    ★★★½