• Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★

  • Cherry

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Puparia

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Dirty Laundry

    ★★

  • Blood Rider

    ★★★½

  • The Yalta Conference Online

    ★★★

  • The One-Minute Memoir

    ★★★

  • Motorcycle Drive By

    ★★

  • The Light Side

    ★½

  • When I Write It

    ★★

  • Toto

    ★★★

  • Egg

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • As You Sleep the World Empties

    ★★★½

  • Circus Person

    ★★½

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Tapi!

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • No More Wings

    ★★★

  • Lonely Encounter

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 72 hours in André Balazs’ Chateau Marmont with Kenneth Anger

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Shannon Amen

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • No One Left Behind

    ★½

  • Ema

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Tears Thing

    ★★★½

  • Electric Swan

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Bauhaus 100

    ★★½

  • Cru

    ★★★½

  • Nimic

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Marooned

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • The Procession

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Butterflies

    ★★★½

  • Anna

    ★★★½

  • The Jump

    ★★★★

  • White Echo

    ★★★

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★★★

  • And Then the Bear

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Olla

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★★