Jacob has logged 1,086 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Edit this entry  
29
8 Ball Bunny

8 Ball Bunny

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mermaid

Mermaid

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Magic Christmas Tree

Magic Christmas Tree

1964
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hollywood Christmas Parade Greatest Moments

The Hollywood Christmas Parade Greatest Moments

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Santa and the Three Bears

Santa and the Three Bears

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Great Rupert

The Great Rupert

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Christmas Carol

The Christmas Carol

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beyond Tomorrow

Beyond Tomorrow

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Room for One More

Room for One More

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1971
×
★★★½
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How to Train Your Dragon: Homecoming

How to Train Your Dragon: Homecoming

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Alien Xmas

Alien Xmas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mouse Wreckers

Mouse Wreckers

1949
×
★★★½
Edit this entry  
23
John Denver and the Muppets: A Christmas Together

John Denver and the Muppets: A Christmas Together

1979
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fright Before Christmas

Fright Before Christmas

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★★
Edit this entry  
21
My Bunny Lies Over the Sea

My Bunny Lies Over the Sea

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cheese Chasers

Cheese Chasers

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bunny Hugged

Bunny Hugged

1951
×
★★★★
Edit this entry  
20
Operation: Rabbit

Operation: Rabbit

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Ducksters

The Ducksters

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★½
Edit this entry  
19
Zipping Along

Zipping Along

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Terrier-Stricken

Terrier-Stricken

1952
×
★★★
Edit this entry  
17
Going! Going! Gosh!

Going! Going! Gosh!

1952
×
★★★★
Edit this entry  
17
Beep, Beep

Beep, Beep

1952
×
★★★★
Edit this entry  
17
Porky in Wackyland

Porky in Wackyland

1938
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roughly Squeaking

Roughly Squeaking

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sniffles and the Bookworm

Sniffles and the Bookworm

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Naughty Neighbours

Naughty Neighbours

1939
×
★★★
Edit this entry  
15
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★
Edit this entry  
14
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Edit this entry  
14
Snowman's Land

Snowman's Land

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dangerous Dan McFoo

Dangerous Dan McFoo

1939
×
★★★★
Edit this entry  
13
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
Jerrod Carmichael: Love at the Store

Jerrod Carmichael: Love at the Store

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Robin Hood Makes Good

Robin Hood Makes Good

1939
×
★★★½
Edit this entry  
13
Hare-Breadth Hurry

Hare-Breadth Hurry

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tick Tock Tuckered

Tick Tock Tuckered

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry