• The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • The Old Guard

  • Ava

    ★½

  • Da 5 Bloods

  • Extraction

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★★★

  • Emma.

  • 1917

  • Martin Margiela: In His Own Words

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Irishman

  • Knives Out

  • The King

    ★★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • The Lighthouse

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Cold Pursuit

  • Greener Grass

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★½

  • Aquaman

  • Bird Box

  • The Girl in the Spider's Web

  • Venom

  • The Night Comes for Us

  • Outlaw King

    ★★★★★

  • The Predator

  • At Eternity's Gate

  • Suspiria

  • The Spy Who Dumped Me

  • The Equalizer 2

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Hotel Artemis

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • McQueen

  • Traffik

  • Pacific Rim: Uprising

  • Upgrade

  • A Quiet Place

  • Annihilation

    ★★★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

  • Mandy

  • Fifty Shades Freed

  • 12 Strong

  • Maze Runner: The Death Cure

  • The Commuter

  • Phantom Thread

  • Justice League

    ★★★★

  • We Margiela

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Ritual

  • mother!

  • It