• Damage

    Damage

    ★★

    Pre-internet you could go to the movies and the entire plot was people having weird sex for 2 hours. We have to go back!

  • Hocus Pocus 25th Anniversary Halloween Bash

    Hocus Pocus 25th Anniversary Halloween Bash

    Doug Jones hands are my celebrity crush

  • Hocus Pocus 2

    Hocus Pocus 2

    ★★★

    so cute 🥰

  • Hocus Pocus

    Hocus Pocus

    ★★★½

    uwu

  • Don't Worry Darling

    Don't Worry Darling

    ★★★

    sorry but this kinda tradpilled me…

  • Bros

    Bros

    ★★★

    Billy Eichner was hotter cooler funnier so what was the other guy even bringing to the table? 😭 Quickly.

  • The Greatest Beer Run Ever

    The Greatest Beer Run Ever

    ★★★★

    tbh would rather go to war than drink pbr

  • M. Butterfly

    M. Butterfly

    ★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    are traps gay?

  • The Invitation

    The Invitation

    ★★★★

    I would.

  • Pearl

    Pearl

    ★★★★

    KIN ALERT
    MAJOR KIN ALERT

  • See How They Run

    See How They Run

    ★★★★½

    shirley henderson - 5'1"
    saoirse ronan - 5'6"
    ruth wilson - 5'6"
    pearl chanda - 5'6"
    reece shearsmith - 5'7"
    pippa bennett-warner - 5'7"
    sian clifford - 5'7"
    david oyelowo - 5'9"
    sam rockwell - 5'9"
    jacob fortune-lloyd - inconclusive
    charlie cooper - 6'0"
    adrien brody - 6'0"
    harris dickinson - 6'1" (conflicting sources)

  • Breathless

    Breathless

    ★★★★

    no time like the present