Sort by

Vivian has logged 60 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Julius Caesar

Julius Caesar

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Finian's Rainbow

Finian's Rainbow

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Man of Aran

Man of Aran

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The China Syndrome

The China Syndrome

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nate Bargatze: The Tennessee Kid

Nate Bargatze: The Tennessee Kid

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bears and I

The Bears and I

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Ballerina's Tale

A Ballerina's Tale

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Men of Crisis: The Harvey Wallinger Story

Men of Crisis: The Harvey Wallinger Story

1971
×
Read the review Edit this entry  
20
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Top o' the Morning

Top o' the Morning

1949
×
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Rising of the Moon

The Rising of the Moon

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ryan's Daughter

Ryan's Daughter

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Triple 9

Triple 9

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
SPF-18

SPF-18

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unleashing Mr. Darcy

Unleashing Mr. Darcy

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Submarine

Submarine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Blitz

Blitz

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Less Than Zero

Less Than Zero

1987
×
★★★
Edit this entry  
07
Let Me In

Let Me In

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pygmalion

Pygmalion

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry