Sort by

SonnyBubba has logged 223 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shame

Shame

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
Read the review Edit this entry  
05
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Come Play

Come Play

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Suicide

My Suicide

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry