Sort by

tyler has logged 453 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
Read prior review Edit this entry  
31
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Read prior review Edit this entry  
29
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Edit this entry  
29
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sing

Sing

2016
×
★½
Read prior review Edit this entry  
27
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
Read prior review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Read prior review Edit this entry  
22
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
Edit this entry  
19
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
Read prior review Edit this entry  
18
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trespass Against Us

Trespass Against Us

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Menashe

Menashe

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★½
Edit this entry  
13
The Ballad of Lefty Brown

The Ballad of Lefty Brown

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Flatliners

Flatliners

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kristy & Anton

Kristy & Anton

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
Read prior review Edit this entry  
09
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
Edit this entry  
09
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Pierre and Sonny Jim

Pierre and Sonny Jim

2001
×
★★
Edit this entry  
06
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
Read prior review Edit this entry  
02
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Edit this entry  
29
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Again

Home Again

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry