Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Kid and the Camera

The Kid and the Camera

2022
×
Edit this entry  
22
Kalley's Last Review

Kalley's Last Review

2020
×
Edit this entry  
22
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
Edit this entry  
22
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
Edit this entry  
21
Saltburn

Saltburn

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
Next Goal Wins

Next Goal Wins

2023
×
★★
Edit this entry  
17
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Priscilla

Priscilla

2023
×
Edit this entry  
01
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Edit this entry  
31
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Studio

Once Upon a Studio

2023
×
Edit this entry  
15
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Edit this entry  
10
Saw X

Saw X

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
01
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
Edit this entry  
29
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
Edit this entry  
25
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★★½
Edit this entry  
17
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read prior review Edit this entry  
08
Gummo

Gummo

1997
×
★★★½
Edit this entry  
07
Circus Maximus

Circus Maximus

2023
×
Edit this entry  
07
Wakey Wakey

Wakey Wakey

2019
×
Edit this entry  
07
Bosses

Bosses

2018
×
Edit this entry  
07
Internships

Internships

2018
×
Edit this entry  
07
ATM

ATM

2017
×
Edit this entry  
07
Pressure

Pressure

2006
×
Edit this entry  
03
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★
Edit this entry  
31
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry