Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
10
World War Z

World War Z

2013
×
★★
Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★½
Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Edit this entry  
06
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
Edit this entry  
05
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★
Edit this entry  
08
A Matter of Life and Death

A Matter of Life and Death

1946
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Edit this entry  
25
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★½
Edit this entry  
22
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★½
Edit this entry  
22
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Edit this entry  
22
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★
Edit this entry  
22
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★
Edit this entry  
21
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★
Edit this entry  
21
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★½
Edit this entry  
20
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★½
Edit this entry  
20
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★½
Edit this entry  
20
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★½
Edit this entry  
19
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★½
Edit this entry  
18
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★
Edit this entry  
18
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★
Edit this entry  
17
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★★½
Edit this entry