• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Peninsula

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Two Popes

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Fyre

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★½

  • Widows

  • 22 July

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • First Man

  • Roma

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Golden Dawn Girls

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Mute

  • Game Night

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Please Stand By

    ★★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • The Snowman

    ★★

  • Blade Runner 2049

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★

  • It

  • mother!

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Thelma

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Book of Henry

  • Good Time

    ★★★½