Sort by

Steve has logged 27 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Allied

Allied

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Water Diviner

The Water Diviner

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Circle

The Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Focus

Focus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Legend

Legend

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Allegiant

Allegiant

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
For Love of the Game

For Love of the Game

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry